21 lipca 2024

Pompa do brudnej wody

2 min read

Pompa do brudnej wody występuje w różnych typach i rozmiarach, a każdy z nich ma swoje zalety. Najważniejszym aspektem pompy do wody brudnej jest wielkość cząstek stałych, które przepuszcza. Cząstki stałe występują w różnych rozmiarach i nie każda pompa jest w stanie poradzić sobie z każdym rozmiarem. Jeśli są one zbyt duże, mogą uszkodzić pompę. Na przykład, jeśli wlot pompy zostanie zablokowany, pompa może zacząć pracować na sucho i ostatecznie ulec przegrzaniu, ze wszystkimi potencjalnymi problemami, jakie się z tym wiążą. Przy wyborze pompy do brudnej wody należy zawsze sprawdzić, czy pompa do brudnej wody jest w stanie przetworzyć największą cząstkę stałą w brudnej wodzie, którą zamierzamy odprowadzić.

Wydajność pompy odnosi się do ilości wody, jaką jest ona w stanie przetworzyć w ciągu godziny, na co mają wpływ różnice w wysokości. Im wyżej woda musi być transportowana, tym mniejsza ilość wody na godzinę, która wyjdzie z węża. Każda pompa do brudnej wody zawiera tabelę, która wskazuje, ile litrów na godzinę można przepompować w zależności od wymaganej wysokości. Jeśli w krótkim czasie trzeba przepompować dużą ilość wody, można zdecydować się na pompę do brudnej wody o dużej wydajności: na przykład,

Pompy do brudnej wody są często stosowane na placach budowy, gdzie kałuże powstałe w wyniku intensywnych opadów deszczu mogą utrudniać prace budowlane. Jednak również prywatni odbiorcy mogą mieć do czynienia np. z piwnicami, które są zalane brudną wodą. W takich sytuacjach konieczny może być zakup pompy do brudnej wody, aby jak najszybciej opróżnić teren.