17 czerwca 2024

Czym nawilżać twarz?

1 min read

Nawilżanie jest istotną częścią każdej rutyny pielęgnacyjnej. Najbardziej idealnym sposobem na nawilżenie twarzy jest stosowanie olejów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 i 6, ponieważ są one znane z promowania zdrowej skóry przy jednoczesnym zmniejszaniu oznak starzenia. Oleje, które działają najlepiej na twarzy powinny również zawierać witaminę E, ponieważ pomaga ona chronić skórę przed wolnymi rodnikami i może zmniejszyć wygląd zmarszczek.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych olejów do twarzy, które powinnaś mieć w swoim domu:

-Olej arganowy – Olej arganowy jest pozyskiwany z jąder rośliny zwanej drzewem arganowym. Ma piękny orzechowy zapach dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, co czyni go idealnym dla osób o wrażliwej skórze.

Olej jojoba – olej jojoba pozyskiwany jest z krzewu pochodzącego z południowo-zachodniej części Ameryki Północnej, dlatego też czasami nazywany jest amerykańskim płynnym woskiem. Jest bezwonny i bezbarwny oraz zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać oznaki przedwczesnego starzenia się skóry.

-Olej z pestek winogron – olej z pestek winogron zawiera przeciwutleniacze, które pomagają bronić się przed wolnymi rodnikami, dzięki czemu jest to doskonały wybór dla osób o szorstkiej lub suchej skórze.

Więcej na temat pielęgnacji znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/ .