25 kwietnia 2024

Dlaczego najwięcej Ferrari ma kolor czerwony?

1 min read

Dlaczego tak wiele Ferrari ma ten kolor? Zapytaj właściciela Ferrari, a powie Ci, że to dlatego, że czerwony jest kolorem pasji, lub że oznacza prędkość, która pochodzi z ciepła. Ale bardziej prawdopodobne jest, że producent zatrzymał się przy kolorze czerwonym, ponieważ po prostu wygląda niesamowicie.

 

Czerwony jest symbolem władzy od wieków – kolor ognia, krwi i wina. Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, że dodając do czegoś odrobinę czerwieni, sprawiasz, że wydaje się to bardziej potężne i ekscytujące.

 

Jako producent samochodów musisz brać pod uwagę zarówno to, jak Twoje pojazdy będą wyglądać dla ludzi, którzy widzą je na ulicy, jak i to, jak będą postrzegane na zdjęciach. Czerwień sprawia, że wszystko wygląda szybciej i bardziej agresywnie – nic dziwnego, że Ferrari historycznie wybierało ten kolor dla swoich pojazdów. Nawet dzisiaj, jeśli widzisz zdjęcie Ferrari w dowolnym innym kolorze niż czerwony, można natychmiast rozpoznać, który to jest na pierwszy rzut oka – czerwony jest jednoznaczny. Więcej przeczytasz na: beautyride.pl