21 lipca 2024

Jak sprawić, aby trawa w ogrodzie szybciej rosła?

1 min read

Szukasz sposobów na to, by trawa w Twoim ogrodzie rosła szybciej? Cóż, nie martw się więcej! Trawa jest jak każda inna roślina; potrzebuje światła słonecznego, wody i składników odżywczych, aby rozkwitnąć. Dam Ci kilka wskazówek, jak możesz to osiągnąć.

 

Sekcja 1: Światło słoneczne

 

Więcej światła słonecznego oznacza więcej fotosyntezy przez rośliny lub algi. W rezultacie będą one mogły rosnąć zdrowiej i szybciej. Jeśli planujesz mieć ogród, postaraj się wybrać obszar, który dostaje dużo słońca w ciągu dnia.

 

Sekcja 2: Woda

 

Tak jak każda inna roślina, trawa potrzebuje wody, aby przetrwać. Nie należy jednak podawać jej zbyt wiele. Gleba powinna być wilgotna, ale nigdy nie mokra. Najlepiej jest podlewać trawę wczesnym rankiem, kiedy na źdźbłach trawy widać jeszcze rosę, ale nie należy tego robić wieczorem, ponieważ w nocy cały płyn wyparuje w powietrze, zamiast zostać wchłonięty przez rośliny.

 

Sekcja 3: Składniki odżywcze/nawóz

 

Najlepszym sposobem na dostarczenie trawie dodatkowych składników odżywczych jest zastosowanie nawozu. Pomoże to również w szybszym wzroście! Wystarczy rozsypać trochę nawozu na trawniku i pozostawić go tam na kilka minut, a następnie rozpocząć nawożenie.