21 lipca 2024

Symbolika kolorów – dowiedz się przed pomalowaniem ścian

1 min read

Kolor naprawdę ma władzę nad naszymi emocjami i jest to język, którym wszyscy biegle się posługujemy. Nie jest tak, że każdy na Ziemi instynktownie wie, co symbolizuje czerwień lub jak zieleń wiąże się z dobrobytem, ale wszyscy odnosimy się do kolorów podobnie – możemy nie znać historii koloru pomarańczowego, ale kiedy go widzimy, czujemy coś. Kolory mogą wywoływać wspomnienia i uczucia, a nawet wpływać na nasz nastrój.

 

Symbolika kolorów w ornamentyce jest znana od wieków. Nawet jeśli nie studiowałeś teorii kolorów, prawdopodobnie widziałeś lub słyszałeś o znaczeniach związanych z czerwienią reprezentującą namiętność, bielą symbolizującą czystość lub zielenią oznaczającą młodość. Chociaż te znaczenia stały się powszechną wiedzą w dużej części naszej kultury i zostały wykorzystane w wielu różnych sposobów w całej historii, nadal istnieje wiele kolorów, których symbolika jest mniej znana. Jeśli zamierzasz dekorować w tym sezonie wakacyjnym, oto kilka kolorów z ich tradycyjnymi znaczeniami, które powinieneś mieć na uwadze:

 

Symbolizm kolorów Czerwony Pasja (czasem miłość), gniew Biały Czystość, niewinność Czarny Żałoba Pomarańczowy/Złoty (z czarnym) Bogactwo Zielony Dobrobyt Niebieski Uzdrowienie Różowy Niewinność Żółty Radość Brązowy Ziemistość Fioletowy Królewskość.

Więcej na: roomstour.pl.