17 czerwca 2024

Zalety serwerów cloud

1 min read

Na rynku istnieje wiele rodzajów serwerów, takich jak serwery dedykowane, serwery VPS, a także serwery cloud. Te ostatnie zdecydowanie wyróżniają się od reszty, mają bowiem wiele zalet. Serwery cloud nie opierają się tradycyjnie na fizycznych zasadach, lecz są umieszczone na dysku w chmurze, o czego zresztą pochodzi ich nazwa.

Elastyczność serwerów cloud

Serwery cloud uruchamiane są natychmiastowo, natomiast na uruchomienie serwera dedykowanego, czy też VPS, należy czekać. Usługi związane z tym typem serwera gwarantują elastyczność i możliwość dostosowania do wymagań klienta. Chmura daje dużo większą łatwość w dostosowywaniu jej mocy. W przypadku innych serwerów, można je rozbudować tylko poprzez zwiększenie, w ograniczonym zakresie, ilości HDD oraz RAM.

Ograniczone koszty

Posiadając przykładowo serwer dedykowany, klient narażany jest zbędne koszty, ponieważ musi on przewidzieć, jaka moc maszyny będzie mu potrzebna w przyszłości. Niewykorzystana moc generuje koszty, nie przynosi natomiast żadnych zysków. W przypadku serwerów cloud, taka sytuacja nie ma miejsca, gdyż korzystanie z nich umożliwia dostosowanie miejsca, do aktualnych potrzeb, dzięki czemu nie są generowane żadne niepotrzebne koszty.

Gwarantowane bezpieczeństwo

Podczas korzystania z serwera cloud, istnieje bardzo łatwa możliwość zabezpieczenia danych przed uszkodzeniem, poprzez dokonanie tradycyjnego backupu, z którego można korzystać tylko w chmurze. Dzięki temu serwer cloud https://vmgen.pl/ gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych podczas użytkowania.