17 czerwca 2024

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

1 min read

Kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, chcesz mieć pewność, że dostaniesz pracę, robiąc wrażenie na potencjalnych pracodawcach. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest dokładne przygotowanie się wcześniej. 

 

Na przykład, jeśli wiesz, że jest ważny klient lub klientka, o której oczekują od Ciebie wiedzy, dowiedz się o niej jak najwięcej. Jeśli musisz wygłosić prezentację, przećwicz ją kilka razy przed lustrem i poproś przyjaciół lub członków rodziny o obserwację i konstruktywną krytykę Twojego występu. Można również spróbować poćwiczyć z innymi osobami, które prawdopodobnie będą brały udział w rozmowie kwalifikacyjnej – np. z osobą, która będzie siedziała obok nas na rozmowie.

 

Istnieją również rzeczy poza samą rozmową, które mogą pomóc Ci dobrze wypaść i zrobić dobre wrażenie. Przed rozmową upewnij się, że Twoje ubrania są czyste i wyprasowane. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ to, co nosisz, może mieć duże znaczenie w tym, jak ludzie cię postrzegają (i pamiętaj: w tym momencie prawdopodobnie widzieli tylko twoje CV). Nie chcesz być zapamiętany jako kandydat, który miał na sobie workowate spodnie dresowe i ledwo mógł ciągnąć trzy słowa razem, gdy zadawano mu pytania, ponieważ był zdenerwowany! Zjedz sycący posiłek przed rozmową kwalifikacyjną, abyś miał siłę i energię odpowiadać na zadawane Ci pytania. 

 

Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .