17 czerwca 2024

Klimatyzacja domowa i konserwacja filtra 

2 min read

Klimatyzacja pełni nieocenioną rolę w wielu miejscach zamieszkania, które nie nadawałyby się do zamieszkania bez jej obecności. W okresie wakacyjnym obecność klimatyzacji jest szczególnie ważna – pomaga schłodzić powietrze oraz odświeżyć atmosferę wewnątrz pomieszczeń.

Przeciwdziałanie awariom klimatyzacji domowej 

Najczęstszym problemem w funkcjonowaniu układu klimatyzacji jest emisja nieczystego powietrza, w którym znajduje się kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia. Jeśli klimatyzacja emituje ich nadmiar, może to oznaczać problemy w funkcjonowaniu filtra. Oczywiście, filtry należy regularnie czyścić oraz okresowo wymieniać na nowe. 

Dodatkową czynnością, która może przedłużyć żywotność układu, jest czyszczenie jej wylotów oraz wlotów, przez które powietrze dostaje się do instalacji. Warto czyścić je na mokro jednak bez korzystania ze specjalistycznych chemikaliów. Zamiast nich warto użyć wody z mydlinami lub innych, detergentów o neutralnym odczynie pH. 

Czyszczenie filtra może być przeprowadzone także na sucho, z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych – na przykład odkurzacza. Pozwoli on wyciągnąć ukryte w głębi filtra zanieczyszczenia, które zmniejszyłoby jego wydajność. Niektórzy decydują się także na skorzystanie z pomocy profesjonalnych serwisantów, gotowych poddać filtr regeneracji lub obrać nowy, na miejsce starego. 

Klimatyzacja Warszawa 

Serwisowanie systemów klimatyzacji jest szczególnie popularne w dużych ośrodkach miejskich, w tym także w Warszawie. Polecamy kontakt z firmą Eko-Klima Klimatyzacja Warszawa, specjalizującej się w regeneracji i serwisowaniu domowych systemów klimatyzacji i wentylacji. Eko-Klima obsługuje zarówno gospodarstwa domowe jak i duże budynki i zakłady pracy.