20 maja 2024

Których mebli nie może zabraknąć w każdej sypialni?

2 min read

Sypialnia to pokój, w którym nie może zabraknąć niektórych mebli. Wybór nie ogranicza się jedynie do łóżka, ale też szaf oraz mniejszych szafek nocnych. Które meble do sypialni należy wybrać w pierwszej kolejności?

Łóżko z odpowiednim materacem

Człowiek spędza w łóżku jedną trzecią życia, dlatego ważne jest, żeby było jak najwygodniejsze. Powinno być też dopasowano do właściciela. W przypadku jednej osoby wystarczy łóżko pojedyncze, zaś dla pary albo małżeństwa trzeba kupić obszerne łóżko podwójne. Zajmuje ono dużo więcej miejsca, co ogranicza trochę miejsce na inne meble. Szerokość nie może być też zbyt mała i powinna wynosić co najmniej 90 cm Podstawą wygodnego łóżka jest komfortowy materac. Powinien być odpowiednio miękki, ale tylko do pewnego stopnia. Najlepiej dobrać go ze względu na swoją wagę.

Pozostałe meble

Meble do sypialni to również obszerne szafy, w których mieści się ubrania, narzuty albo prześcieradła. Dobrze, kiedy są otwierane przesuwnie, dzięki czemu można oszczędzić miejsca na pozostałe przedmioty. Przydatne bywa dodatkowe lustro na szafie, dzięki czemu szybciej można dopasować ubranie. Do łóżka dobrze dobrać szafkę nocną, gdzie świetnie sprawdza się tradycyjne drewno. Najlepiej, kiedy znajdują się po dwóch stronach łóżka podwójnego. Można w nich umieszczać mniejsze przedmioty, które mogą przydać się w nocy. To idealne miejsce na lampkę, która jest nieoceniona przy wieczornym czytaniu. Szafy i szafki powinny być dopasowane stylem i kolorystyką do łóżka albo ściany. Jeśli wszystkie meble do sypialni będą w innym stylu to ciężko będzie uzyskać efekt spójności. W ostateczności o poradę można zapytać projektanta wnętrz.