17 czerwca 2024

Podróż samochodem w wietrzny dzień

1 min read

Lubię dobrą jazdę samochodem. Lubię prowadzić i lubię być prowadzony. Lubię uczucie bycia w samochodzie – warkot silnika i wibracje drogi pode mną. Lubię móc patrzeć na widoki, które mijają.

 

Nie lubię być w samochodzie, kiedy jest wiatr. Wiatr może uprzykrzyć długą jazdę, zwłaszcza jeśli masz długie włosy lub nosisz coś z falującą spódnicą. Wiatr może wnikać w twoje ubrania, więc jesteś wiecznie zimna lub masz wrażenie, że kostka lodu ślizga się po twojej szyi i plecach. Jeśli masz długie włosy, mogą zaplątać się w zagłówek lub pasy bezpieczeństwa, przez co będziesz musiał wielokrotnie zatrzymywać się, aby wyplątać się z niewygodnej pozycji.

 

Poza tym, podmuchy wiatru powodują różnego rodzaju problemy dla samochodów: rozprysk robaków na przedniej szybie (i na twarzy), kurz wzbijany przez przejeżdżające samochody, który wpada do oczu, oraz latające odłamki, które mogą potencjalnie porysować lakier lub rozbić lusterko boczne (czasem jedno i drugie).

 

W skrócie: jeśli wybierasz się gdzieś samochodem w wietrzny dzień, rozważ podjęcie środków ostrożności przed żywiołami – niezależnie od tego, jak ładnie wyglądają, gdy wieją.

Więcej na: teamuto.pl