20 maja 2024

Porady psychologa – na czym polegają?

2 min read

Psycholog dla Polaków w Berlinie udziela porad. Podczas wizyty diagnozuje, ocenia oraz także pomaga w rozwiązaniu przystosowawczych trudności, jak radzenie sobie ze stresem codziennego życia. Psycholog dla Polaków w Berlinie https://zanetamikolajczyk.com/ może nam pomóc rozeznać się w bardzo trudnej sytuacji pacjenta, wykonać testy badające naszą osobowość, czy też pomóc w nabywaniu nowych umiejętności, jak asertywność. Do tego psycholog udziela rad, wskazówek oraz podpowiedzi odnośnie wszelkich możliwości rozwiązania trudnej sytuacji, co odróżnia psychologa udzielającego pewnych porad od psychologa w roli psychoterapeuty.

Psychologiczne poradnictwo opiera się bardziej na tradycji doradztwa zawodowego oraz edukacji niż na medycznym modelu. Z tego właśnie względu o osobach korzystających z porad mówi się częściej jako o klientach, a nie o pacjentach.

A kiedy powinniśmy się udać do psychologa? Na pewno gdy jesteśmy zagubieni w trudnej sytuacji, czy też nie radzimy sobie z codziennym stresem. Czasami zgłaszamy się do psychologa, gdy mamy zamiar udoskonalić swoje społeczne umiejętności jak asertywność, czy też komunikacja. Pomocna może się także okazać porada psychologa, gdy przebywamy z daleka od swojej rodziny. Bardzo często jest tak, że jedno lub też kilka spotkań rzuca całkiem nowe światło na jakże trudną sytuację, możliwe także, że psycholog zaproponuje nam wykonanie psychologicznego badania. Szybka diagnoza jest ważna i co najważniejsze jest możliwa. Już nie możemy się doczekać.