20 maja 2024

Porządki na strychu – od czego zacząć?

1 min read

Pomysł czyszczenia strychu jest przerażający, ponieważ czuje się, że jest tak wiele do zrobienia, a przestrzeń jest tak przytłaczająca, że nigdy nie skończysz. Ale przy odrobinie planowania i odpowiednich narzędzi, będziesz w stanie uzyskać go oczyścić i zorganizować w krótkim czasie.

 

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz na tym projekcie, twoim pierwszym instynktem może być nurkowanie w zadanie head-first. To może mieć sens, jeśli chcesz naprawdę zająć się tym, ale może się również okazać, że biorąc bardziej metodyczne podejście, można usprawnić proces i uczynić go jeszcze szybciej.

 

Na początek usuń ze swojego strychu wszystko, co nie ma wartości. Może to oznaczać wszystko, od starych ubrań do nieużywanej elektroniki do zepsutych mebli. Nie ma sensu trzymać tam niczego, co nie będzie miało zastosowania lub wartości w przyszłości. Gdy już to zrobisz, weź wyrzucone rzeczy i posortuj je w trzy stosy: rzeczy do oddania, rzeczy do przechowania gdzie indziej (np. w magazynie lub w innej części domu) oraz śmieci/recykling/kompostowanie rzeczy. Jeśli jest to coś, co można oddać lub sprzedać później (np. lekko używane ubrania lub meble), włóż te rzeczy do pudełek lub worków i przechowuj je dalej.