20 maja 2024

Bagażnik na dach

2 min read

Podróż autem oraz chęć wzięcia roweru bynajmniej nie musi skończyć się doborem między jednym, natomiast kolejnym samochodem. Przewożenie roweru wewnątrz pojazdu jest trudne, natomiast nieraz choćby niebezpieczne. Po pierwsze nie każdy rodzaj się tam doskonale pomieści, natomiast po drugie może się uszkodzić, natomiast choćby zniszczyć. W najgorszym przypadku źle zabezpieczony rower tworzy ryzyko, zarówno dla podróżujących tymże samym autem, jak również dla pozostałych uczestników ruchu. By zapobiec takich sytuacji, należałoby wyposażyć się w bagażniki umieszczane na zewnątrz pojazdu. Więc, jaki bagażnik na dach dobrać?

Przed doborem bagażnika

Przed zakupem samochodowego bagażnika na rowery musisz się zastanowić czy będziesz wozić jedynie rowery, lub np. także deski do pływania oraz / czy narty – oraz ile? Możesz wygospodarować kapitały, dobierając niezwykle kompleksowy układ, szczególnie jeżeli z czasem dasz kolejny sprzęt. Musisz mieć bagażnik, jaki pasuje do Twojego pojazdu. Bez względu na to, czy masz sedana, SUV-a lub pickupa. Czołowi wytwórcy bagażników samochodowych dysponują poradnikami dotyczącymi dostosowania samochodu.

Bagażnik na dach – jaki winien być?

Jednym spośród składników, na jakie należałoby zwrócić uwagę podczas szukania dobrego bagażnika rowerowego, jest produkt zrobienia. Znane są rodzaje z aluminium oraz stali. Wytwórcy proponują też formy z rurek tytanowych, rzadziej z tworzyw syntetycznych. Produkt wykorzystany do produkcji bagażnika ma wpływ na jego wagę. Głównym rodzaj aluminiowy waży ok. 600-900 gramów oraz można na nim przewozić towar do ok. 25 kg. W wypadku bagażników stalowych należy liczyć się z trochę większą wagą (choćby ok. 1800 gramów).