25 kwietnia 2024

Wózek głęboki jako pierwszy pojazd malucha

2 min read

Głęboki wózek dziecięcy to norma, jeżeli ktoś ma małe dziecko lub dopiero spodziewa się jego przyjścia na świat. Można chyba nawet powiedzieć, że jest to pierwszy, oficjalny pojazd malucha, który dzięki temu może przemieszczać się po świecie i go poznawać. Jeżeli ktoś twierdzi, że bez takiego wózka jest w stanie się obyć, to zdecydowanie jest w wielkim błędzie.

Tak, można malucha przez pewien czas nosić w tych chustach, czy też w innych wisiadłach, jakie zawiesza się na plecach lub na brzuchu, ale na dłuższe spacery – nie jest to wygodne ani dla rodzica, ani też dla dziecka. Lepiej wyposażyć się w praktyczny i wygodny wózek dziecięcy, który umożliwia maluchowi zachowanie zdrowej pozycji na płasko.

Może i taki wózek nie posłuży dziecku tak długo, jak wózek spacerowy, ale jest to obowiązkowy pierwszy etap, którego nie można pominąć. Szacuje się, że w wózku głębokim dziecko spędza ok. sześciu pierwszych miesięcy. Do momentu, aż jest ono w stanie na tyle pewnie utrzymać główkę do góry w pozycji siedzącej. Wcześniej nawet nie ma co myśleć o tym, aby zmieniać dziecku wózek, ponieważ może to w przyszłości źle skończyć się dla jego kręgosłupa. W pierwszej kolejności to rodzic musi obserwować swoje dziecko, aby sprawdzić, czy maluch jest gotowy na to, aby swój pierwszy pojazd zmienić na spacerowy wózek dziecięcy.

Do wyboru są teraz różnorodne modele, które posiadają ogrom funkcji. Nie łatwo będzie podjąć decyzję odnośnie tego, jaki wózek wybrać. Nie można wybierać jednak byle czego dla malucha.