17 czerwca 2024

Golenie nóg latem

2 min read

Jeśli już golisz nogi latem, to pewnie jesteś w mniejszości. Ale tu pojawia się moje pytanie: po co? Przecież jest gorąco. Jesteśmy spoceni. Ostatnią rzeczą, jaką chcę zrobić, jest stanie nad wanną z gorącą wodą, trzymając nogę w górze przez dziesięć minut z maszynką do golenia w drugiej ręce.

 

Kiedyś byłam jedną z tych dziewczyn, które goliły nogi, zanim pogoda się ociepliła. Było coś w pomyśle przejścia z zimy na lato bez golenia, co było dla mnie nie do przyjęcia – zarówno w dotyku jak i wyglądzie. Mam cienkie włosy, które szybko rosną, więc nie znosiłam tego, że odrastały prawie natychmiast po goleniu, pozostawiając mi kłujące małe włoski na wiele tygodni, zanim znów wyglądały gładko.

 

To, co zmieniło moje zdanie na ten temat, to uświadomienie sobie, że kiedy golisz nogi latem, w rzeczywistości nie jest wcale chłodniej – jest to po prostu mniej zauważalne! Jeśli kiedykolwiek byłaś na zewnątrz w gorący dzień, wiesz jak różne jest to uczucie, kiedy masz na sobie spodnie zamiast szortów lub spódnicy. Twoje ubranie izoluje Cię od ciepła panującego na zewnątrz, dlatego też możesz czuć się o wiele goręcej, jeśli wyjdziesz na zewnątrz bez butów, niż gdybyś miała na sobie sandały lub klapki. To samo dotyczy Twoich nóg.