20 maja 2024

Jaki wybrać uchwyt na narty?

2 min read

Miłośnicy jazdy na nartach czekają z niecierpliwością, aż warunki pogodowe w górach pozwalały będą na szusowanie. W poniższym artykule chcemy podzielić się kilkoma pomysłami, jak można przewozić bezpiecznie narty, jak i także inny narciarski sprzęt. Krokodylki, magnesy, trumny, a może uchwyt na narty? Sprawdźmy wszystko i uchylmy rąbka tajemnicy.

Niewygodne i niebezpieczne przewożenie nart w samochodzie

Niegdyś zwyczajem powszechnym było wożenie nart w samochodzie. Nie jest to oczywiście ani bezpieczne, w razie hamowania nagłego istnieje naprawdę spore ryzyko, że narty rozbiją szybę czy też uszkodzą pasażerów, ani tym bardziej nie jest to wygodne, szczególnie dla osób, które siedzą na kanapach tylnych. Co więcej, w taki właśnie sposób pobrudzić możemy tapicerkę, a w niektórych przypadkach nawet ją rozerwać. Transport nart w samochodzie w wielu krajach spotkać się może ze sporą dezaprobatą policji, co prawda może zezwolić ona na przewóz, jednak z całą pewnością będzie miała gruntowana sprawdzająca kontrola, czy na pewno narty są odpowiednio zabezpieczone i schowane bezpośrednio do pokrowców. Dlatego też, aby sobie zaoszczędzić niepotrzebnego stresu lepiej będzie zainwestować nieco więcej pieniędzy w specjalny uchwyt na narty do transportu na zewnątrz samochodu.

Na pewno będziemy zadowoleni z uchwytu na narty. Spełni on nasze wymagania, a podróż w góry na narty przestanie być ryzykowna i niebezpieczna. Uchwyt/bagażnik tego typu jest na pewno warty swoich pieniędzy. Będziemy jedynie żałować tego, że wcześniej się nie zdecydowaliśmy na ten właśnie zakup.